Przejdź do treści

Z kim w przeszłości chciałbym porozmawiać – mini esej

W książce „Zanim wystygnie kawa” jest opisany koncept podróży w czasie możliwy tylko w jednej wybranej kawiarni na jednym wybranym krześle. Podróż w czasie ograniczona jest wieloma zasadami, z których najważniejsza to, że cokolwiek wydarzy się w przeszłości (w czasie podróży) nie wpłynie to na teraźniejszość. Druga ważna zasada – można cofnąć się tylko do czasów z własnego życia, jakiegoś jego momentu.

Zadałem sobie pytanie, czy chciałbym przenieść się w przeszłości przy takich warunkach. Czego chciałbym się dowiedzieć w przeszłości?

Przypomniałem sobie kilka takich momentów, które do dzisiaj są dla mnie zagadką. Widzę, że chętnie bym się wrócił do dwóch typów momentów. Pierwsze dotyczą mnie samego – chciałbym sprawdzić czy moje wspomnienia są prawdziwe – wydaje mi się, że pamiętam pewne rzeczy, ale wiem też jak działa pamięć, która zapisuje i nadpisuje skojarzenia, a nie zapisuje faktów.

Drugi typ momentów dotyczy ludzi – chętnie bym się wrócił do kilku sytuacji i zadał tym ludziom kilka pytań. O to co naprawdę wtedy czuli, czy byli ze mną szczerzy, jakie były ich intencje…

Te dwa typy momentów wiele mi pokazują o mnie samym, czego bym chciał i jak patrzę na przeszłość.

A Ty? Do jakiego momentu chcesz się wrócić?

Inspiracja

Książka „Zanim wystygnie kawa”

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x